Zegarek dla fotografa - Ranking i Opinie

Fotografia staje się coraz modniejsza. Dostępność wiedzy i sprzętu sprawia, że wiele osób decyduje się na związaną z nią karierę zawodową. Dla wielu jest to świetny sposób na życie, który zakłada połączenie pracy z zamiłowaniami. Oprócz modnej fotografii studyjnej silnie rozwija się ostatnio fotografia przyrodnicza. Do jej wykonywania niezbędny jest sprzęt, cierpliwość, artystyczna dusza i absolutnie doskonałe wyczucie czasu. Przy tym ostatnim pomocny okazać się może odpowiedni zegarek. O ile nie stworzono takiego, który podpowie kiedy zza drzewa wyskoczy jeleń, to z całą pewnością jest wiele męskich zegarków, które okażą się pomocne przy pracy w terenie.

Zegarek z alarmem

Jedne z najpiękniejszych zdjęć przyrodniczych to te zrobione o świcie. Nie łatwo jest jednak wstać przed wschodem słońca. Warto zainwestować więc w zegarek z alarmem. Tego typu zegarków jest na rynku naprawdę dużo, dlatego przed wyborem należy dokładnie się zastanowić, na jakich funkcjach poza alarmem nam zależy. Cyfrowe zegarki sportowe to w tym przypadku najlepszy trop. Do dyspozycji mamy modele z jednym lub kilkoma alarmami w ciągu doby. Możliwość ustawienia większej ilości sygnałów dają między innymi popularne G-Shocki oraz zegarki Casio z serii ProTrek. Poza tym posiadają wiele innych atrybutów, które mogą zadecydować o ich wyborze. Należą do nich między innymi kompas, wysokościomierz czy barometr.

Kompas w zegarku

Zafascynowany przyrodą fotograf w podążaniu za idealnym ujęciem nie rzadko przemierza duże odległości w trudnych warunkach terenowych. Dla takich osób niezbędny będzie zegarek z kompasem, który nie pozwoli zgubić drogi. Dobrej jakości model z alarmem i kompasem kupić można już w granicach 300 zł, a są to na przykład Casio SGW-100-2B czy SGW-100-1V.

Dla bardziej wymagających znajdą się też zegarki z barometrem i termometrem, dzięki którym można podejmować odpowiednie decyzje o wyprawie. Wielu fotografów przyrody prowadzi pamiętnik, w którym uwzględnia miejsca spotkań ze zwierzętami. W terenie górskim na przykład duże znaczenie ma wysokość występowania danych gatunków. Informacje te uzyskać można dzięki zegarkom z funkcją wysokościomierza. Tego typu rozwiązanie oferuje nie tylko marka Casio ale i Timex w swojej kolekcji Intelligent Quartz. T2N729 i T2N730 to ciekawe modele na wygodnych gumowych paskach odporne na działanie wody.

Kolorystyka zegarka

Nie rzadko fotografia przyrodnicza wymaga stroju maskującego. Było by dobrze, gdyby zegarek również wpasował się w tą terenową konspirację. Najlepiej sprawdzą się tu modele w kolorze ziemi i zegarki moro, które znajdziemy w outdoorowych kolekcjach Timex i Casio. Zegarki dedykowane dla osób spędzających czas na powietrzu zebrane są m.in. w seriach Timex Expedition, Casio Protrek i naturalnie G-Shock. Marka Timex oferuje zaawansowane zegarki analogowe utrzymane często w stylu militarnym lub retro. Odcienie zieleni i brązu, które przeważają w większości modeli świetnie wpływają na zdolności maskujące zegarków. Na przykład Timex T49965 to oryginalny zegarek na pasku z wzorem moro.

Wstrząsoodporne G-Shocki utrzymane w całości w tonacji moro to m.in.:

 • GD-X6900MC-3ER
 • GD-X6900MC-5ER
 • GD-X6900TC-5ER
 • GA-100CM-5A
 • GMD-S6900CF-3ER

Idealny dla fotografa może okazać się też ProTrek PRG-300CM-3ER.

Producenci zegarków przewidzieli sezonowe zmiany krajobrazu, dzięki czemu na zimę można znaleźć idealny model w odcieniach szarości lub bieli, w tym:

 • PRG-300-7ER
 • GA-110BC-7A
 • GA-100A-7A

Wszystkie wymienione zegarki mogą być z powodzeniem noszone na co dzień. Ich kolorystyka i zastosowane wzornictwo z pewnością podkreślą charakter właściciela i będą słusznie zdradzać jego zamiłowanie do obcowania z przyrodą.

Zegarek dla fotografa - Opinie

 1. Marek

  Nie wiedziałem, że są zegarki dla fotografów. Ale jeżeli są dla dzieci, dla lekarzy, dla naukowców to dlaczego miałoby brakować zegarków dla fotografów. Najlepszy zegarek dla fotografa zdecydowanie musi dobrze odmierzać czas, nie może się on przecież spóźnić. Ja jeszcze dodałbym licznik zrobionych zdjęć. Jak ktoś mnie spyta jaki zegarek dla fotografa wybrać, to nie będę miał już problemu z odpowiedzią.

  Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz