Kamera sportowa

Kamera sportowa

Kamera sportowa

Kamery sportowe to sprzęt, który odpowiada na potrzeby osób szukających niewielkiej i bardzo wytrzymałej kamery. W sklepach można znaleźć dziś modele kamer w cenie od około 100 do nawet 1500 złotych, które różnią się wytrzymałością i możliwościami filmowania.

Kamera sportowa co to?

Dobra kamera sportowa to zwykle niewielkie urządzenie we wzmocnionej obudowie, oferujące możliwość przytroczenia do rurki (na przykład ramy roweru lub elementu samochodu), lub do kasku. Często spotyka się w nich też uprzęże do zamontowania kamery na klatce piersiowej, paski do przypięcia jej na ręku czy przyssawki, które przytrzymają kamerę na szybie.

Kamery sportowe nie oferują zaawansowanych możliwości zmiany ustawień i często brakuje w nich wyświetlacza. Zmiany można wprowadzić na przykład na ekranie smartfona sparowanego z kamerą, lub zaufać ustawieniom domyślnym. To świetny wybór, jeśli chcesz uwiecznić swoje wyczyny na rowerze, jazdę na nartach czy skok ze spadochronem. Kamery sportowe sprawdzają się także jako alternatywa, do nagrywania obrazu za pomocą smartfona.

Ciekawym rozwiązaniem jest także kamera podzielona na dwa moduły. Jeden to sama jednostka kamery z obiektywem, natomiast druga, umożliwia dostosowanie ustawień kamery i nie jest konieczna podczas nagrywania.

Kamera sportowa 4K

Na rynku dominują dwie rozdzielczości kamer – Full HD oraz 4K. Droższe modele są wyposażone w nagrywanie 4K w szybkości przynajmniej 30 klatek na sekundę, a jeśli zmniejszymy rozdzielczość, możliwe jest osiągnięcie nawet 120 klatek. Większa ilość klatek na sekundę, pozwala między innymi na tworzenie filmów slow motion. Warto zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy nagrywania w tak dużej rozdzielczości – prowadzi ona zarówno do zwiększenia jakości, jak i do tworzenia plików o większych rozmiarach. Obróbka plików w rozdzielczości 4K zajmuje więcej czasu i wymaga mocniejszego komputera. Nagrodą za te niedogodności jest bardzo szczegółowy obraz.

Kamera sportowa Full HD

Kamery Full HD oferują rozdzielczość idealnie dopasowaną do wielkości większości ekranów komputerowych, czyli 1920 na 1080 pikseli. W taką rozdzielczość wyposażona jest większość kamer na rynku. Warto pamiętać o tym, że niższa rozdzielczość wideo, nie musi oznaczać tego, że za pomocą kamery nie wykonamy zdjęć o wysokiej rozdzielczości. W zależności od modelu, kamery Full HD mogą zaoferować wykonywanie zdjęć o rozdzielczości nawet 20 megapikseli.

Kamera sportowa do 400 – 500 zł

Tańsze modele kamer sportowych, oferują zwykle rozdzielczość Full HD. Wybierając dobrą kamerę sportową, zwracaj uwagę na to, czy posiada ona stabilizację obrazu. Podczas uprawiania sportów ekstremalnych dochodzi często do drgań, które psują późniejszą przyjemność z nagrywania.

Ważną kwestią w kamerach sportowych jest także rodzaj stosowanych kart pamięci. Większość producentów korzysta z kart microSD i ich szybszych wersji, jednak w niektórych przypadkach można spotkać się także z kamerami, które korzystają z egzotycznych, droższych formatów. Tańsze kamery mają prostą budowę i składają się z kanciastej jednostki centralnej z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i kilkoma przyciskami do wprowadzania ustawień. Aby zapewnić kamerze większą wodoodporność, należy włożyć ją do sylikonowej obudowy. Gdy kamera nie jest zamknięta w obudowie, może nie być wodoodporna, chyba, że posiada uszczelki.

Kamera sportowa do 1000 zł

Droższe kamery sportowe, oferują wyższą jakość nagrań oraz większą ilość konfiguracji. Wśród takich kamer, przodują także kamery z kolorowym, malutkim wyświetlaczem. Przydatną opcją jest obrotowy obiektyw, umożliwiający idealne dobranie kadru nawet wtedy, gdy mamy ograniczoną możliwość zamontowania kamery.

Przed zakupem droższej kamery sportowej warto upewnić się, czy oferuje ona odpowiedni kąt wyświetlania obrazu. Ultraszerokie obiektyw w kamerach dają efekt rybiego oka, który może nie odpowiadać niektórym osobom.

Część najlepszych kamer sportowych, stawia przede wszystkim na wytrzymałość i jakość obrazu, pozostawiając takie kwestie, jak wygodne sterowanie i duży, kolorowy wyświetlacz na drugim miejscu. Esencją sportowej kamery będzie urządzenie wyposażone tylko w jeden przycisk. Dzięki takiej konstrukcji, kamera zajmuje mniej miejsca i jest wytrzymalsza na upadki.

Nie zapominajmy o tym, że większość kamer sportowych dostępnych w sklepach, to modele wzorujące się na Go Pro.

Kamera sportowa - Ranking 2018

Warto sprawdzić poniższe propozycje produktów w kateogrii Kamera sportowa. Jest to ranking najpopularniejszych produktów udostępniony przez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Pozycja Kamera sportowa Producent Cena aparatu
1Lamax X8 ElectraLamaxAktualna Cena
2GoPro Hero 5 BlackGoProAktualna Cena
3Xiaomi Kamera sportowa YI 4K Action CameraXiaomiAktualna Cena
4GoPro Hero 4 SessionGoProAktualna Cena
5GoPro Hero 5 SessionGoProAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
 • kamera sportowa do 500
 • kamera sportowa 4k do 500zl
 • kamera sporyowa 2018 ranking
 • kamery sportowe do 500 zł 2017
 • najlepsza kamerka do 500 zl
 • opinie o kamerach sportowych 2018
Opinie i komentarze: 5 /
Kamera sportowa
4.5 (90%) 6 głos[y]

You might also like …

Kamera sportowa - Opinie i komentarze (5)

 • Do 500zł trudno kupić coś sensownego z 4k natywnym. Tu trzeba już wydać z 800zł. Imo warto bo efekt nagrań w 4k wygląda elegancko. A sporo już jest takich modeli Lamax x10, sjcam SJ7

  Odpowiedz
 • Za 400zł to można kupić sporo kamer. Wybor jest duży ale teraz dość ciekawa kamera od Ekena się pojawiła. Dopracowali kamerkę i wydali pod numerem h10. Przydałby się już jakiś test ayaya.

  Odpowiedz
 • Skoro X8 taka dobra to warto brać chyba nowszą wersję x8.1 co? Naczytałem się o niej i ma lepsze parametry o niebo, ale cena też podskoczyła lekko. Ale parametrami kuuusi >.>

  Odpowiedz
 • Co akutalnie polecacie do 500zł? Widzę w komentarzach wpisy o SJcamie i Lamaxie i nawet modele co mnie interesują 5000x SJ i X8.1 Lamax. Który wybrać? Czy sj5000x ma natywne nagrywanie w 2.7k tak jak x8.1?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *