Gdzie kupić aparat fotograficzny? - Ranking i Opinie

Mogłoby się wydawać, że w dobie smartfonów potrzeba posiadania aparatu fotograficznego zanikła. Jednak nic bardziej mylnego. Podczas gdy do robienia zdjęć młodzież korzysta z telefonów, osoby o wyższych wymaganiach doceniają sprzęt dobrej jakości i decydują się na aparat fotograficzny, aby uwiecznić niezapomniane chwile.

Według badań jeszcze 6 lat temu co czwarty Polak kupował przez Internet. Dziś jest już to prawie połowa naszych rodaków. W związku z tym skupmy się na sklepach on-line, które w swojej ofercie proponują aparaty fotograficzne. Porównamy http://www.cyfrowe.pl/ oraz https://www.e-fotojoker.pl/.

Wchodząc na stronę główną http://www.cyfrowe.pl/ mamy przed sobą produkty pogrupowane w bardzo przemyślany sposób. Jest to za pewne zasługą istnienia sklepu od ponad 10 lat, co wpływa na doświadczenie, ale i na renomę. Twórcy sklepu, umożliwili potencjalnemu klientowi intuicyjne poruszanie się po kategoriach i znalezienie pożądanego produktu. Warto wspomnieć, że poza dużym wyborem aparatów fotograficznych możemy zakupić także akcesoria takie jak obiektywy, statywy i akumulatorki, karty pamięci, selfie stick, lampy błyskowe, ramki cyfrowe, itd. Jest to duży plus, szczególnie jeśli chodzi o wygodę klienta, który często lubi mieć wszystko w jednym miejscu. Produkty zawierają rzeczowe opisy, szereg szczegółowych parametrów oraz informację, czy w danym momencie są dostępne w magazynie oraz lokalizację (Gdańsk, Warszawa, Katowice, Poznań lub Szczecin). Osoby niezdecydowane mogą również przejrzeć kategorię produkty podobne, co jest dobrym rozwiązaniem i pozwala zorientować się w asortymencie sklepu nie szukając każdego modelu z osobna. Natomiast jeśli chodzi o finansową stronę ceny produktów w sklepie http://www.cyfrowe.pl/ są korzystne na tle innych. Możliwe jest rozłożenie płatności na raty, co jest pożądane w przypadku zakupu droższych aparatów. Z tego względu można ubezpieczyć sprzęt oraz przedłużyć gwarancję, która w formie standardowej obejmuje 24 miesiące. Sklep daje klientowi duży wybór co do sposobów płatności: gotówka za pobraniem (do 10 000 zł), gotówka lub płatność kartą w przypadku odbioru osobistego, przedpłata na konto bankowe, PayPal. Koszty przesyłki to od 12 do 30 zł (w zależności od wyboru firmy, która dostarcza towar). Wyjątkiem są wysyłki za granicę, których koszt to ok. 100 zł. Klient może zażyczyć sobie dostawy w sobotę, za co przewidziano dodatkową opłatę 10 zł. Czas dostawy to zazwyczaj 2 dni lub w przypadku Poczty Polskiej nawet do 7 dni roboczych. Podsumowując, http://www.cyfrowe.pl/ jest sklepem, który dba o klienta dając mu wyczerpujące informacje o produkcie jaki chce kupić, dbając nawet o takie szczegóły jak zamieszczenie instrukcji obsługi aparatu do ściągnięcia. Jednym zdaniem: sklep stawia przede wszystkim na komfort swoich klientów i pełen profesjonalizm.

Pod lupę bierzemy także http://www.e-fotojoker.pl/, która jest marką dość znaną wśród fanów fotografii. Na pierwszy rzut oka widzimy podobny układ kategorii jak w przypadku http://www.cyfrowe.pl/. Jednak http://www.e-fotojoker.pl/ jest bardziej skrupulatny i zamiast standardowej zakładki Fotografia znajdujemy 3 znacznie bardziej konkretne: Aparaty kompaktowe, Aparaty systemowe i Lustrzanki cyfrowe. Bez wątpienia jest to podział skierowany do osób, które wiedzą czego szukają. Opis produktów to nie tylko suche informacje, ale także porównanie z innymi modelami akcentując wyróżniki. To nie koniec. Każdy z aparatów „dostał” dodatkową zakładkę Dane techniczne, gdzie znajdują się szczegóły co do funkcjonalności. Ciekawym pomysłem twórców sklepu było zamieszczenie przykładowych zdjęć jakie można wykonać konkretnym modelem aparatu. Niestety, nie dotyczy to wszystkich aparatów. Ceny produktów są nieco wyższe niż w przypadku http://www.cyfrowe.pl/. Biorąc za przykład Nikon D7100 jest to różnica ok. 200 zł. http://www.e-fotojoker.pl/ proponuje swoim klientom kupno sprzętu na raty. Sposoby płatności są niemal identyczne jak u konkurencji. Opcje dotyczące dostawcy są dwie: odbiór osobisty lub przesyłka za pośrednictwem UPS lub paczkomatów InPost. Czas oczekiwania to zazwyczaj ok. 3 dni. Natomiast, na stronie widocznej na pierwszy rzut oka informacji o gwarancji oraz usługach dodatkowych takich jak ubezpieczenie.

Podsumowując, mimo bardziej czytelnego podziału produktów przez http://www.e-fotojoker.pl/ sklepem bardziej przyjaznym klientowi jest http://www.cyfrowe.pl/. Wszelkie informacje są przede wszystkim bardziej dostępne, a i asortyment jest większy. Na koniec trzeba wspomnieć, że ceny proponowane przez http://www.cyfrowe.pl/ są niższe co całkowicie potwierdza rekomendację dla tego sklepu.

Gdzie kupić aparat fotograficzny? - Opinie

  1. Ulka

    Dla mnie to zawsze najtrudniejsze pytanie, gdzie kupić aparat fotograficzny. Odpowiedniego miejsca trzeba trochę poszukać. Ja zawsze znajduję kilka sklepów, które polecają inni i sprawdzam, gdzie jest najlepsza cena. Swoją drogą ostatnio zauważyłam, że najtaniej wychodzi bezpośredni zakup na stronie producenta. Warto poświęcić czas na szukanie, żeby później zaoszczędzić pieniądze.

    Odpowiedz
  2. Paula

    Ja pierwszy swój aparat kupiłam stacjonarnie w sklepie. Kolejne już przez Internet. Zarówno cały zestaw, samo body jak i wyposażenie aparatu. Myślę, że to większy komfort, większy wybór i przede wszystkim możliwość wyboru najniższej ceny. Więc w jednym sklepie nie ma co kupować zawsze.

    Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz