Aparat kompaktowy

Aparat kompaktowy jaki dobry

Jaki aparat kompaktowy wybrać?

Mimo tego, że smartfony oferują coraz lepszą jakość zdjęć, w dalszym ciągu nie mogą one dorównać aparatom kompaktowym. W ich przypadku znacznie lepsza jest zarówno jakość optyki (większy obiektyw), jak i wygoda korzystania (np.: fizyczny spust migawki i przyciski). Aparat kompaktowy można nosić zawsze ze sobą, ponieważ jest stosunkowo niewielki.

Z tego tekstu dowiesz się, na co powinieneś zwrócić uwagę, jeżeli chcesz wybrać dobry aparat kompaktowy.

Aparat kompaktowy do 500 zł

W tym segmencie cenowym możesz znaleźć modele, które zaoferują znacznie lepszą jakość zdjęć, niż smartfony. Podczas wybierania aparatu z niższej półki cenowej, zwróć uwagę na to, czy ma wbudowany akumulator. Aparaty na tradycyjne „paluszki” są znacznie mniej wygodne, bo ich ładowanie trwa kilka godzin. Akumulator możesz naładować o wiele szybciej (wykorzystując chociażby power bank).

Ranking aparatów kompaktowych do 500 zł

Ranking Aparat kompaktowy do 500 zł Producent Cena
1Nikon Coolpix A300 czarnyNikonAktualna Cena
2Panasonic Lumix DMC-FT30 czarnyPanasonicAktualna Cena
3Sony Cyber-shot DSC-W830 srebrnySonyAktualna Cena
4Sony Cyber-shot DSC-W830 czarnySonyAktualna Cena
5Kodak PixPro FZ152 czarnyKodakAktualna Cena

Ważną kwestią jest to, czy aparat kompaktowy posiada stabilizację optyczną – dzięki niej znacznie mniej zdjęć będzie poruszonych. Dobrym rozwiązaniem są aparaty w metalowej obudowie, która jest znacznie bardziej wytrzymała, niż w przypadku obudowy z plastiku. W sklepie warto sprawdzić, czy aparat dobrze radzi sobie z ustalaniem ostrości. Jest to znacznie ważniejsze, niż duży wyświetlacz czy też duża liczba trybów fotograficznych. Zwróć uwagę na to, czy aparat zapamiętuje Twoje ustawienia, czy też trzeba je ponownie ustawiać po każdym wyłączeniu urządzenia.

Aparat kompaktowy do 1000 zł

Aparaty kompaktowe w cenie do 1000 zł oferują znacznie więcej możliwości. W tej cenie możesz kupić model z dużym zoomem (nawet do 42 razy), ale znacznie ważniejszym parametrem jest jasność obiektywu. Jeśli wynosi ona około f/1,8 – f/2,0 (na krótszej ogniskowej), to zdjęcia będą miały ładnie rozmyte tło i znacznie rzadziej będą poruszone. Zwróć uwagę na to, jak matryca aparatu zachowuje się w przypadku słabego oświetlenia. Częstą wadą aparatów jest to, że w takich warunkach pojawiają się szumy.

Ranking aparatów kompaktowych do 1000 zł

Ranking Aparat kompaktowy do 1000 zł Producent Cena
1Nikon Coolpix B500 czarnyNikonAktualna Cena
2Canon PowerShot SX720 HS czarnyCanonAktualna Cena
3Kodak PixPro AZ521 czarnyKodakAktualna Cena
4Canon PowerShot SX540 HS czarnyCanonAktualna Cena
5Canon PowerShot SX420 IS czarnyCanonAktualna Cena

Ciekawą propozycją są aparaty kompaktowe o wzmocnionej budowie, dzięki czemu możesz fotografować pod wodą i bez obawy używać aparatu w czasie deszczu. To ważne w przypadku aparatu kompaktowego, którym będziesz fotografować w czasie wakacji. Takie modele produkuje między innymi Olympus (seria Tough), Nikon i Fuji.

Aparat kompaktowy do 1500 zł

W tym przedziale cenowym kupisz aparat kompaktowy, który oferuje bardzo wysoka jakość wykonania, matrycę, o jeszcze lepszych parametrach i możliwość wprowadzenia ustawień manualnych. To bardzo ważne dla osób, które chcą nie tylko robić zdjęcia, ale także nauczyć się zależności pomiędzy czasem otwarcia migawki, przesłoną i wartością ISO. Standardem w najlepszych aparatach kompaktowych jest wygodna budowa (na przykład grip) i stabilizacja optyczna. Przed zakupem aparatu z dużym zoomem powinieneś sprawdzić, jaka jest jakość obiektywu. W przypadku niektórych z nich, zdjęcia mają sporą dystorsję.

Ranking aparatów kompaktowych do 1500 zł

Ranking Aparat kompaktowy do 1500 zł Producent Cena
1Sony Cyber-shot DSC-RX100 czarnySonyAktualna Cena
2Nikon Coolpix A900 czarnySonyAktualna Cena
3Olympus Tough TG-5 czarnySonyAktualna Cena
4Canon PowerShot SX740 czarnySonyAktualna Cena

Aparat kompaktowy do 2000 zł

W tej cenie możesz spodziewać się aparatu, który zapewnia bardzo duże możliwości fotograficzne. Aparaty kompaktowe z tej półki cenowej są używane często przez zawodowych fotografów jako „aparat do kieszeni”. Taki aparat można zabrać ze sobą wtedy, gdy nie ma możliwości fotografowania lustrzanką, a jest wymagana duża jakość zdjęć. Bardzo znaną serią takich aparatów jest Canon G.

Ranking aparatów kompaktowych do 2000 zł

Ranking Aparat kompaktowy do 2000 zł Producent Cena
1Panasonic Lumix DMC-LX100 czarnyAktualna Cena
2Sony Cyber-shot DSC-RX100 III czarnyAktualna Cena
3Nikon Coolpix B700 czerwonyAktualna Cena
4Canon PowerShot G1X mark II czarnyCanonAktualna Cena
5Panasonic Lumix DMC-TZ100 czarnyPanasonicAktualna Cena

Są to najlepsze aparaty kompaktowe wyposażone w wizjer, świetną matrycę i obiektyw, który daje ostre fotografie niezależnie od wybranej ogniskowej. Standardem w tej półce cenowej są manualne ustawienia parametrów zdjęcia, a w przypadku wielu aparatów, możesz dołączyć lampę błyskową i cieszyć się z jeszcze wyższej jakości zdjęć w pomieszczeniach. Dużym powodzeniem cieszą się aparaty w stylu retro, jednak w ich przypadku różnica polega zwykle na innej obudowie. W cenie około 2000 złotych możesz kupić lustrzankę z obiektywem, ale nie zawsze będzie to idealne rozwiązanie. Aparat kompaktowy w podobnej cenie będzie znacznie mniejszy, a jakość zdjęć będzie podobna, co w przypadku obiektywu typu kit.

Aparat kompaktowy z wymiennym obiektywem

Osoby, które chcą mieć kompaktowy aparat, ale zależy im na jakości obrazu, mogą zdecydować się na aparat cyfrowy z wymienną optyką (tzw. bezlusterkowce). Aparaty tego typu oferują podobne możliwości, jak sprzęt w cenie około 1500 – 2000 złotych, jednak jakość fotografii jest znacznie wyższa. Dzieje się tak dlatego, że obiektyw jest wyższej jakości i ma o wiele większą jasność i ostrość. Zdjęcia z aparatów kompaktowych z wbudowanym obiektywem mają dużą głębię ostrości, co nie jest dobrą informacją, jeśli chcesz uzyskać efekt rozmycia tła. W przypadku aparatów z wymiennym obiektywem, możesz dokupić do body jasny obiektyw i cieszyć się z lepszych fotografii.

Obiektywy tego typu nie mają zwykle dużego zoomu i oferują krótkie ogniskowe. Jest to korzystne z dwóch powodów. Po pierwsze, taki obiektyw jest znacznie lżejszy, niż szkło o długiej ogniskowej, a po drugie, mały zoom oznacza zawsze wyższą jakość fotografii, pod względem ostrości. W przypadku fotografii amatorskiej i półprofesjonalnej to jedno z najlepszych rozwiązań. Dzięki takim aparatom nie musisz nosić ciężkiej lustrzanki.

Aparat kompaktowy - Ranking 2018

Warto sprawdzić poniższe propozycje produktów w kateogrii Aparat kompaktowy. Jest to ranking najpopularniejszych produktów udostępniony przez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

RankingAparat kompaktowyProducentCena
1Sony Cyber-shot DSC-RX100 czarnySonyAktualna Cena
2Nikon Coolpix B500 czarnyNikonAktualna Cena
3Nikon Coolpix A300 czarnyNikonAktualna Cena
4Sony Cyber-shot DSC-RX100 IV czarnySonyAktualna Cena
5Panasonic Lumix DMC-LX100 czarnyPanasonicAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
 • jaki aparat kompaktowy
 • ranking aparatów kompaktowych
 • aparaty kompaktowe ranking 2018
 • ranking aparatów kompaktowych 2018
 • aparat kompaktowy
 • najlepszy aparat kompaktowy
Opinie i komentarze: 3 /

Sprawdź również ranking i czy warto kupić:

Aparat kompaktowy - Opinie i komentarze (3)

 • Kiedyś dużo siedziałam w tym temacie i teraz jestem przekonana, że nie trzeba wydawać bardzo dużych pieniędzy na aparat kompaktory. Wystarczy zwrócić uwagę na paramenty aparatu i wtedy zdecydować. Jak chcemy wydać więcej to już lepiej kupić aparat lustrzankę z wymiennymi obiektywami. Kompakt powinien być lekki i robić zdjęcia na poziomie 🙂

  Odpowiedz
 • jedna teza na odwrót, smartfony mają najwyższą jakość zdjęć, i przede wszystkim filmowania, np. Sony Xperia Z5, Samsungi lepsze. Zwykle obrabianie filmu jest na takim poziomie, że daje lepszy efekt i ostrość, cyfrowo. Zaraz po – drogie i dobre lustrzanki. Mam porównanie, bateria jest wieczna, z solarnym power bankiem nad wieczna, i każde zdjęcie jest udane. W lustrzance rzadko które(ustawienia). Kompakt jest sprawny, ale nie ma na ogół jakości, obiektywu, a nawet duży, ciężki niewygodny itd. Ja mam swoich ulubionych producentów(Nikon),modele serie(Lumixy) i kieruję się w praktyce zdjęciami. Ludzie też wybierają. Bez ustawień, funkcji jakości(indywidualnie) ciężko. Dla mnie np. obowiązkowy jest czas co najmniej 30 sekund.W nocy i w ruchu ciężko. Aparaty zwykle gorzej filmują, w nocy, w ruchu, a nawet tylko symbolicznie(ale stereo HD, 4K)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *