Ramka cyfrowa

Ramka cyfrowa do zdjęć

Ramka cyfrowa (Intenso Media Stylist)

Ramka cyfrowa do zdjęć to sprzęt, który szybko zaskarbił sobie serca wielu gadżetomaniaków. Jakie ramki elektroniczne proponują nam producenci? Która z nich będzie najlepszym wyborem?

Ceny cyfrowych ramek do zdjęć wahają się od 120 do 700 zł. W sklepach możemy też napotkać na ultra drogie modele, których ceny sięgają nawet 4000 zł. Najdroższe będą oczywiście ramki wiodących producentów. Cena wpłynie jednak w tym przypadku na jakość produktu.

Ramka cyfrowa do zdjęć – jaką wybrać?

Ramki cyfrowe różnią się od siebie przede wszystkim wymiarami, pojemnością pamięci, rozdzielczością obrazu, rodzajem wyświetlacza, dodatkowymi funkcjami (Wi-Fi, bluetooth, wyjście HDMI, kalendarz, budzik) oraz osprzętem (wymienne obudowy, pilot).

Standardowo ramki cyfrowe do zdjęć dzielimy na ramki zasilane z sieci oraz bezprzewodowo. Ramki zasilane z sieci muszą być ustawione w pobliżu kontaktu zaś dobre ramki zasilane bezprzewodowo (bateriami lub akumulatorkami) mogą stać w dowolnie wybranym miejscu.

Najtańsze modele (od 120 do 250 zł) charakteryzują się ekranem o wielkości 7/8 cali oraz stosunkowo niską rozdzielczością obrazu (480×234 piksele). Takie ramki są standardowo wyposażone w ekran LED.

Ramka cyfrowa – jaka przekątna ekranu?

Przekątna ekranu ramki cyfrowej w granicach 7/8 cali doskonale sprawdzi się jako ramka stojąca np. na szafce nocnej czy w reprezentacyjnym miejscu domu. Zdjęcia w takiej ramce będą dobrze widoczne, tak samo jak w standardowej ramce na zdjęcia. Trzeba jednak pamiętać, że ramki z niskiego i średniego przedziału cenowego mogą pozostawiać wiele do życzenia podczas patrzenia na zdjęcia pod kątem.

W modelach z najniższej półki problemem może okazać się format obrazu. W tych urządzeniach w standardzie ustawiona jest często opcja formatu 16:9, podczas gdy format aparatów fotograficznych to 4:3 lub 3:2. Ustawień fabrycznych nie da się zmienić, dlatego też należy wziąć pod uwagę, że nasze zdjęcia mogą być podczas wyświetlania zniekształcone.

Plusem cyfrowych ramek do zdjęć jest ich intuicyjność. Wyświetlają zdjęcia, dostosowując ułożenie obrazu do pozycji ramki (pionowej lub poziomej). Nie wymaga to grzebania w ustawieniach i znacząco poprawia komfort użytkowania urządzenia.

Producenci proponują nam dwa typy ekranów – standardowe wyświetlacze ciekłokrystaliczne oraz ekrany dotykowe. Który z nich jest lepszy? Wszystko zależy od preferencji klienta. Póki co ramki cyfrowe z wyświetlaczem LCD są tańsze od tych z ekranem dotykowym.

Doskonała opcją może okazać się zakup ramki cyfrowej, którą można połączyć z urządzeniami mobilnymi poprzez sieć Wi-Fi lub telefoniczną. W ten sposób zdjęcia z naszego telefonu mogą być przesyłane do ramki i natychmiast wyświetlane. Wydaje się to być doskonałą opcją dla wszelkich wyjazdów wakacyjnych, ferii, urlopów czy wypadów weekendowych. Ponadto takie ramki mogą stworzyć swoistą konkurencję dla portali społecznościowych – nasze zdjęcia są wyświetlane jedynie najbliższemu gronu osób, które wyselekcjonowaliśmy (rodzice, teściowie, rodzeństwo). Nie ma groźby, że nasze osobiste pamiątki w formie zdjęć trafią na tablice przypadkowych osób.

Oprócz transferu zdjęć przez sieć internetową mamy do wyboru jeszcze 2 inne opcje „przerzucenia” naszych zdjęć do pamięci ramki. Pierwszym z nich jest standardowy kabel USB, za pomocą którego przenosimy wybraną zawartość z komputera do ramki cyfrowej. W ramach tej opcji istnieje jeszcze możliwość podłączenia do naszej ramki pamięci USB ze zdjęciami, które chcemy oglądać na wyświetlaczu. Drugą opcją jest przetransferowanie zdjęć z komputera lub telefonu za pomocą bluetooth, w który ramki są zwykle wyposażone standardowo.

Przy wyborze ramki cyfrowej do zdjęć warto zwrócić uwagę na to, jaką pamięć wewnętrzną producent wmontował w standardzie i czy w razie potrzeby jest możliwość zamontowania dodatkowej karty pamięci.

Rozpatrując kategorię wyświetlania zdjęć zwykle mamy do wyboru dwie opcje tj. ustawienie losowego pokazu zdjęć lub stworzenie własnych prezentacji i kompilacji zdjęć.

Dobra ramka cyfrowa do zdjęć – jaki sposób mocowania?

Kolejną kwestią, którą należy uwzględnić przy zakupie cyfrowej ramki do zdjęć, jest sposób jej mocowania. Warto kupić ramkę, która nie tylko stoi, ale może być też powieszona na ścianie.

Szczególną uwagę należy też zwrócić na dodatkowy osprzęt do ramki. Standardowo powinny się w nim znaleźć:

 • kabel USB
 • ładowarka
 • w przypadku ramek bezprzewodowych baterie lub akumulatorki i ładowarka

Opcją dodatkową może być pilot do sterowania ramką, jest on zwykle dostępny w sprzęcie wyższej klasy, oraz wymienne obudowy, które pozwolą nam spersonalizować nasz sprzęt. Ponadto w standardzie nie zawsze kupimy ramkę z wejściem HDMI, które pozwala na podłączenie urządzenia do telewizora.

Aby uatrakcyjnić swój produkt, producenci prześcigają się w dodatkowych funkcjach ramek cyfrowych. Od kalendarza i budzika, poprzez odtwarzacz MP3 aż do termometru i pomiarów wilgotności powietrza w pomieszczeniu – to wszystko aby klienta zdecydował się na zakup konkretnego modelu ramki.

Podsumowując na rynku jest dostępnych wiele modeli ramek cyfrowych do zdjęć. Różnią się one od siebie nie tylko ceną, ale też wymiarami i parametrami. Podczas wyboru cyfrowej ramki do zdjęć powinniśmy kierować się przede wszystkim:

 • ceną – powinniśmy jasno określić jaką sumę jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup cyfrowej ramki do zdjęć
 • parametrami wyświetlacza i pamięci (rozdzielczość i rodzaj wyświetlacza, kontrast i jasność, pojemność wmontowanej pamięci)
 • wyglądem ramki
 • funkcjami dodatkowymi (możliwość połączenia z internetem, wejście HDMI, możliwość zamontowania dodatkowej pamięci itp.)
 • dodatkowym osprzętem (pilot, wymienne obudowy itp.)

Ramka cyfrowa - Ranking 2019

Warto sprawdzić poniższe propozycje produktów w kateogrii Ramka cyfrowa. Jest to ranking najpopularniejszych produktów udostępniony przez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

RankingRamka cyfrowaProducentCena
1Intenso MediadirectorIntensoAktualna Cena
2Hama Slimline Steel BasicHamaAktualna Cena
3Intenso MediaDesignerIntensoAktualna Cena
4Sencor SDF 740SencorAktualna Cena
5Hama Slimline Steel BasicHamaAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
 • ramka cyfrowa opinie
 • ramki cyfrowe ranking
 • Ramka Cyfrowa do zdjęć
Opinie i komentarze: 5 /

Sprawdź również ranking i czy warto kupić:

Ramka cyfrowa - Opinie i komentarze (5)

 • Taka elektroniczna ramka do zdjęć to fajna sprawa. U mnie w sklepie mam taką ramkę i wyświetlam na niej różne zdjęcia, które zostają mi przysłane przez klientów. To dobry sposób na ciekawe zwrócenie uwagi. Myślę, że w przypadku wyboru podczas zakupu, bardzo duży wpływ ma jej wygląd. Kiedyś miałam ramkę z dużym obramowaniem, teraz mam bardzo cieniutką, ma niewielkie ranty i bardzo fajnie się prezentuje.

  Odpowiedz
 • W porównaniu do tradycyjnych ramek do zdjęć, elektroniczne ramki cyfrowe mają wiele zalet, ale trzeba pamiętać o tym, że jak każde urządzenie elektryczne wymagają prądu 🙂 Dlatego moim zdaniem do domu lepszym rozwiązaniem są tradycyjne ramki na zdjęcia.

  Odpowiedz
 • Od dłuższego czasu poszukuję ramki cyfrowej z własnym zasilaniem. Tylko taka może spełnić moje oczekiwania, możliwość przeglądania zdjęć np. w podróży, na działce, na biwaku. Czy takie są w sprzedaży? Proszę o podanie nazwy.

  Odpowiedz
 • Jaka ramka cyfrowa do zdjęć? Przede wszystkim taka, która posiada przekątną odpowiednią do wyświetlania zdjęć. Moim zdaniem taka ramka to świetny produkt na przykład na prezent. Doskonała jakość, jeżeli skupimy się na parametrach wybierając ramkę i możemy cieszyć się wyjątkową pamiątką. Ja kupiłabym taką ramkę na przykład na prezent, dla dziadków czy rodziców.

  Odpowiedz
 • Kiedyś ramka cyfrowa do zdjęć była przeze mnie używana bardzo często. Teraz odeszłam już trochę od tego produktu… Niestety nie zdało to u mnie egzaminu. Teraz można ramkę kupić za niewielkie pieniądz i dostępna jest w wielu sklepach. Dla mnie w przypadku zakupu najważniejsza była rozdzielczość. Niestety te małe ramki są zbyt niewielkie i zdjęcia wyglądają kiepsko.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *